Arcadis

Przedsiębiorstwo Arcadis, które powstało w 1888 roku, może się poszczycić bogatą historią. Jest to wiodąca światowa firma projektowo-doradcza w zakresie aktywów naturalnych i sztucznych, która w ścisłej współpracy ze swoimi klientami oraz poprzez świadczenie usług w zakresie wzornictwa, doradztwa, projektów i zarządzania zapewnia wyjątkowe oraz trwałe rezultaty. W tak renomowanej firmie wymagania dotyczące środowiska pracy są bardzo surowe.

150
stanowisk pracy
2
piętra

Nowa lokalizacja i nowe możliwości

Nowe biuro firmy znajduje się bliżej centrum, nieopodal dworca kolejowego Warszawa Zachodnia. Z tego miejsca centrum miasta jest oddalone o 3 km, a lokalizacja zapewnia wygodny dostęp do sieci transportu publicznego. Każdy, kto zna sytuację drogową w Warszawie, wie, jak ważne są dobre połączenia komunikacyjne.

Budynek West Station II posiada najwyższą ocenę BREEAM „Excellent” i oferuje szereg zrównoważonych rozwiązań. Budynek jest wyposażony w energooszczędne oświetlenie LED, czujniki ruchu oraz inteligentny system zarządzania oświetleniem, odznacza się niską emisją dwutlenku węgla, wykorzystuje energię z farm wiatrowych i oferuje rozbudowaną infrastrukturę dla rowerzystów: stojaki oraz szatnie z prysznicami.

Zrównoważony rozwój

Przeprowadzasz się i szukasz nowych mebli? Wypróbuj opcję renowacji posiadanych mebli. Wspólnie z firmą Arcadis postanowiliśmy odnowić jak najwięcej istniejących mebli. Przykładowo wymieniliśmy zużyte blaty stołów konferencyjnych, zachowując oryginalne podstawy. Tam, gdzie było to konieczne, wstawiliśmy nowe meble zgodne z surowymi wymaganiami klienta.

Biuro tworzone przez jego użytkowników

Nowe biuro zostało zaprojektowane przez zespół architektów firmy Arcadis, którzy mają rozległe doświadczenie w projektach aranżacji realizowanych zarówno dla dużych międzynarodowych klientów, jak i mniejszych powierzchni biurowych. Dzięki doświadczeniu projektantów oraz ich wiedzy na temat potrzeb współpracowników nowe biuro oferuje najlepsze możliwe środowisko pracy dla każdego zespołu.

Wygodna przestrzeń robocza dla każdego

Dzięki inteligentnej aranżacji przestrzeni nowe biuro będzie mogło pomieścić stale rosnącą liczbę pracowników. W zależności od potrzeb personel może wybrać tradycyjne stanowisko pracy, zamknięte sale konferencyjne, pomieszczenia do pracy indywidualnej lub otwarte i półotwarte przestrzenie do kreatywnej pracy zespołowej.

Zasada „najważniejsi są ludzie” była jednym z priorytetów przy tworzeniu koncepcji nowego biura. To właśnie ludzie i ich zmieniający się styl pracy byli centralnym punktem projektu, dzięki czemu każdy pracownik biura znajdzie dla siebie najwygodniejsze miejsce pracy. Ponadto każde biurko wyposażone jest w elektryczny system regulacji wysokości.

Katarzyna Piwowarska i Magdalena Kubicka
Architekci Arcadis

Natura przede wszystkim

Nawiązanie do natury jest ważną częścią projektu biura. Osiągnięto je dzięki wprowadzeniu wielu zielonych elementów, w tym ściany mchu, która oczyszcza powietrze.

Czego użyliśmy?

Activity Based Working

Praca i miejsca pracy uległy transformacji w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat, a pojawienie się nowych technologii umożliwiło wprowadzenie nowych sposobów pracy i znacznie zwiększyło wydajność pracowników. Laptopy i telefony komórkowe uwolniły pracowników od biurek, a wszechobecne smartfony oraz dostęp do informacji przechowywanych w chmurze dają ludziom możliwość pracy z dowolnego miejsca.

Niemniej modele biznesowe ulegają dziś zakłóceniu częściej i szybciej niż kiedykolwiek w przeszłości. Zwiększa to zapotrzebowanie na nowe, bardziej wydajne i elastyczne sposoby pracy. Całkowicie wspierana przez nowe technologie Koncepcja Activity Based Working (ABW) to podejście, które zapewnia pracownikom różne środowiska pracy dostosowane do wykonywanych zadań.

Koncepcja Activity Based Working wydobywa z ludzi i organizacji to, co jest w nich najlepsze. Prowadzi to do lepszego samopoczucia oraz wzrostu produktywności i wartości dodanej, sprawniejszego dzielenia się wiedzą, a także większych korzyści finansowych, ale przede wszystkim zapewnia elastyczność.

Activity Based Working umożliwia organizacjom przyciąganie najlepszych i najbardziej utalentowanych ludzi oraz gwarantuje udaną współpracę personelu.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Daj nam znać!